Menu Zamknij

IV Posiedzenie Rady naukowej czasopisma Eunomia – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development

W dniu 19 czerwca 2019 r. odbyło się czwarte posiedzenie Rady Naukowej czasopisma „Eunomia – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development”.  W posiedzeniu Rady Naukowej wzięli udział: przewodnicząca Rady  JM Rektor prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura, a następnie członkowie – prof. zw. dr hab. inż. arch. Jacek Włodarczyk, dr hab. Piotr Olender, dr hab. inż. Bogdan Wysogląd, prof. nadzw. dr arch. John A. Dee, doc. dr Jolanta Gabzdyl, dr Katarzyna Rybińska, Redaktor naczelny mgr Piotr Mucha.

Na wstępie zapoznano członków Rady Naukowej z prawnym unormowaniem kwestii publikacji Open Access – Instytucjonalna polityka otwartości. Zaplanowano stworzenie wzoru polityki Uczelni w tym zakresie, która będzie jasnym sygnałem w dobie promocji dostępu do Open Access.

Kolejnym punktem posiedzenia była dyskusja na temat utworzenia zapisów dotyczących zadań, struktury oraz obszarów współpracy Redakcji w regulaminie Wydawnictwa PWSZ w Raciborzu.

W następnej kolejności omówiono wydanie czwartego numeru czasopisma w wersji drukowanej i elektronicznej, który ukaże się w czwartym kwartale 2019 r. W związku z tym, ogłoszono terminy nadsyłania kart zgłoszeń z abstraktami w języku polskim i angielskim, przekazania tekstu artykułu, przekazania tekstu autorom wraz z recenzjami oraz dosłania poprawionych tekstów po korekcie autorskiej do redakcji.

Zaplanowano rejestrację czasopisma „Eunomia – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development” w Polskiej bazie Cytowań POL-index, która jest częścią systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym POL-on.

Na zakończenie podziękowano osobom zaangażowanym w działania na rzecz rozwoju czasopisma „Eunomia – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development”.